ZDARZA SIĘ

Kilka dni temu miałam okazję zobaczyć jeden ze spektakli w warszawskim teatrze.

Nie chciałabym jednak recenzować tutaj sztuki- swoją drogą- CUDOWNEJ! I żeby nie było. Latam w obłokach, jestem trochę nienormalna i mam inne spojrzenie na świat, bardziej idealistyczne, utopijne, ale kiedy idę do teatru- mogłabym zostać krytykiem!

Zapomniałam ze sobą jednak długopisu i kartki, czyli muszę jeszcze trochę popracować nad poprawnym image.

Może nie znam się tak, jak znają się Ci po pięciu latach studiów, ale i tak uważam, że sporo się nauczyłam, a wyjścia do teatru rozwinęły mnie jak mało co innego. Poza tym zawsze zastanawiam się, jak ja bym coś zagrała, powiedziała. Podglądam „Starszych Kolegów” po fachu i wyobrażam sobie siebie na ich miejscu.

I zawsze nurtuje mnie pytanie, czy pamiętałabym ten tekst.

Na scenie pojawiali się różni aktorzy i wszyscy grali świetnie (miałam szczęście, przyznaję, udało mi się z tymi biletami na DOBRY występ). Ale jedna z aktorek zupełnie niepozorna, czarowała jak największa (przysłowiowa) amerykańska gwiazda.

Szare myszki zdarzają się w teatrze? Jak to możliwe?

Nie mam prawa oceniać tego, kim w rzeczywistości jest, bo przecież znam ją tylko ze sceny, ale wiem za to… jak wyglądała. Jak mało było w niej „przebojowej gwiazdy”. Jak wielu osobom wydawałoby się, że może jest przedszkolanką, bibliotekarką albo nauczycielką.

Od razu przyszło mi na myśl codzienne życie. Jak często oceniamy drugie osoby- ich predyspozycje i profesje.
Ty- lekarzem? Lekarze są spokojniejsi.
A przepraszam, jest takie kryterium na egzaminach na akademiach medycznych? Jeszcze nie słyszałam. Religa na spokojnego nie wyglądał.

 

Ty- politykiem? A co, rodzice nie nauczyli Cię pracować? `
Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że byłam w Parlamencie Europejskim i nie powiedziałabym, że piją tam tylko kawy, jedzą pączki i udzielają wywiadów o swoim zapracowanym życiu. 

 

Ty- dziennikarką? Dziennikarzy teraz jak psów.
Mnie się wydawało, że ostatnio w kiosku widziałam sporo gazet na półkach, a w telewizji wciąż ktoś zapowiada Wiadomości.

 

Ty- aktorką? Oszalałaś, 100 osób na jedno miejsce, perfekcyjna dykcja, zapomnij.
Śmiesznie, bo ostatnio w tym teatrze aktorzy byli na scenie. Czyli może się udać?

Świat jest o wiele ciekawszy, gdy przestaniesz się przejmować tym, jak bardzo do czegoś nie pasujesz, jak bardzo Ci to odradzają lub jak wiele możesz NIE osiągnąć.

Wiele możesz. To się zdarza.

 

 

photo: unsplash.com

 

marysiaczok

Cześć, nazywam się Marysia Czok, mam 17 lat i pochodzę z Warszawy. Od sierpnia 2015 roku prowadzę bloga modowo-lifestylowego. Oprócz tego gram na skrzypcach i śpiewam. Mam nadzieję, że do mnie dołączysz!