16. URODZINY

Jak to jest mieć 16 lat? Pewnie nie każdy z Was ma. Ja mam.

I tak mi się wydaje, że to pewna przełomowa data, z czym musze się zgodzić z Amerykanami. Sweet 16 to wielkie święto/impreza dla 16-latek, które jest obchodzone w całych Stanach. W grę wchodzą kluby, dyskoteki, limuzyny i wiele innych.

Na razie (a jest 6 listopada, godz. 23:40) nic mi nie wiadomo na temat tego, abym  w dzień urodzin gdzieś się limuzyną wybierała, co nie zmienia faktu, że czuję się… jakoś inaczej. photo-1464349153735-7db50ed83c84

Czuję się przede wszystkim STRASZNIE szczęśliwa z powodu mojego życia (kto ma snapa, to słyszał). Kilka dni temu uświadomiłam sobie, że Moje Życie to Życie wielkimi pasjami, szczególnymi marzeniami, z mocą fajnych ludzi wokół siebie, z CUDOWNĄ rodziną, która nigdy mnie nie zostawiła w potrzebie. Którzy są na dobre i na złe, jak najlepsi przyjaciele.

Czuję, że nie przegrałam ani jednego dnia. Czuję, że każdy dzień był po coś, że wykorzystałam go do granic możliwości. Że złamałam miliony barier, przeskoczyłam dwieście tysięcy złych komentarzy, że zrobiłam rzeczy, o których marzyłam. Że codziennie pracuję jak wariat i jestem z każdą chwilą coraz szczęśliwsza.

Nie gram o złote kalesony. Ale gram o życie. Najbardziej złote kalesony, jakie produkują.photo-1421986527537-888d998adb74

I nie zamierzam przestać! Jestem z siebie dumna. Jestem dumna z MOJEGO ŻYCIA. Gdybym miała umrzeć za chwilę (tfu, tfu!), umierałabym ze świadomością, że przeżyłam najfajniejsze życie, jakie można sobie wymarzyć. Jakie ja sobie wymarzyłam.

16 lat to wiek, kiedy jeszcze wszystko wolno, a niewiele trzeba… Kiedy nie muszę być pełnoetatową Mamą, Ciocią, Babcią. To czas, kiedy wydaje Ci się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Nie ma. 🙂 Też tak sądzę!

Wiesz, co Ci powiem?
Chcę Ci podziękować. Że jesteś tutaj. Że mnie wspierasz.

Może łapiesz się za głowę, gdy widzisz tyle entuzjazmu w powyższych zdaniach. Mógłbyś spytać, jaka jest na to recepta. Co trzeba zrobić, żeby też czuć się spełnionym w wieku 16 lat. A może masz 13, 25 lub 45?

Nie jestem lekarzem i prawdopodobnie nie będę.
Recepty wypisujesz TY SAM. Bez refundacji.

marysiaczok

Cześć, nazywam się Marysia Czok, mam 18 lat i pochodzę z Warszawy. Od sierpnia 2015 roku prowadzę bloga modowo-lifestylowego. Oprócz tego gram na skrzypcach i śpiewam. Mam nadzieję, że do mnie dołączysz!