17th Chopin’s Second Life!

Mój blog i wpisy, jakie możecie tutaj znaleźć to nie tylko sama moda. To także kultura i sztuka oraz różne ciekawe sytuacje, pojedyncze zdarzenia, które inspirują mnie na co dzień. Moje życie to nie tylko moda. To Muzyka. Brzmi banalnie, bo oprócz mnie mówi tak prawie 99% społeczeństwa. Ale Polacy- posłuchajcie!

Czy ktoś z Was wie, jaki skarb (i to nie jeden, ale dziś o Jednym) zrodziła nasza ojczyzna? To nie tak jak mówi się za granicą- to nie Francuz! Chodź z pewnością rozwijał się za granicą. Ale był Polakiem. Nie Fred, a Fryderyk. Fryderyk Chopin.
799_808949b0
Nie ma sensu, abym streszczała tu jego biografię, bo każdy z Was może to zrobić szukając w naszej NIEOCENIONEJ wyszukiwarce internetowej. Ale dlaczego mając taki skarb, nie wykorzystujemy tego nawet w 10%?

Ilu z Was wiedziało o Konkursie Chopinowskim? Dodam- XVII edycji tego konkursu. Kto wie gdzie, kiedy, ktoś w ogóle go choć raz oglądał (TVP Kultura)? Dlaczego w Warszawie nie wisiał prawie ani jeden plakat? Dlaczego Lotnisko Chopina w Warszawie nawet o tym nie wspomniało? A co z Wiadomościami i serwisami informacyjnymi? Gdzieś to mamy. A szkoda, bo zagraniczne konkursy- mniejsze rangą od Chopinowskiego, są reklamowane w całym państwie.width_400

A może Chopin to stary, niemodny muzyk? Bo z Die Antwoord nie może się równać? Powiem jedno- gdyby nie Frycek, Die Antwoord też by nie było. Tak zwany związek przyczynowo-skutkowy.
W tym roku w Konkurs Chopinowski wkręciłam się niemożliwie. Jako skrzypaczka, nie zawsze mam wiedzę na temat wykonywanych utworów. Ale każdy- nawet ten, któremu słoń na ucho nadepnął, coś słyszy. I to Coś trzeba w sobie znaleźć.

Wygrana w takim konkursie to nie tylko kilkanaście tysięcy euro. To nie tylko sława i prestiż. To godziny, lata gry, praca- sumienna, nudna, bo w kółko to samo. Znam to, bo moje 9 lat to też niemało. Ale czy warto? Ja nie mam wątpliwości.

1 miejsce: SEONG-JIN CHO, Korea
2 miejsce: CHARLES RICHARD-HAMELIN, Kanada
3 miejsce: KATE LIU, USA

z18965618Q,Adam-Mikolaj-Gozdziewski
Na zdjęciu: Adam Mikołaj Goździewski. Czaruje klawiszami.

marysiaczok

Cześć, nazywam się Marysia Czok, mam 18 lat i pochodzę z Warszawy. Od sierpnia 2015 roku prowadzę bloga modowo-lifestylowego. Oprócz tego gram na skrzypcach i śpiewam. Mam nadzieję, że do mnie dołączysz!