2017 TRENDS

Nie jestem działem Vogue’a, ELLE ani Glamour. Nie miałam okazji śledzić relacji z pokazów mody, które wyznaczały trendy na 2017. Za pewne byłam wtedy na jakichś zajęciach albo w szkole. Ale wiecie co? Nie trzeba mieć na nie zaproszenia, aby je znać. Nie trzeba też czekać na wydania najnowszych gazet, które ostatecznie tak dużo oferują, że człowiek uznaje, że wszystko jest modne.

A to nieprawda! Na początku przeanalizujmy, co z zeszłego roku dziś już się nie przyda. Czego nie nosimy albo czego NIE POWINNIŚMY NOSIĆ wg najnowszych doniesień?

  1. Luźnych, długich, za dużych bluz w stylu Vetements.
  2. Popularnych skinny jeans.
  3. Wysokich szpilek.
  4. Zbyt dziewczęcych, zwiewnych, satynowych sukienek.

Czy należy się do tego stosować? Czy będę się trzymać określonych zasad? Z góry uprzedzam, na pewno nie! A wiecie, dlaczego Paryżanki są uznawane za najlepiej ubrane na świecie? Bo nie podążają ślepo za trendami, a dobierają ubrania odpowiednie kolorystycznie, które lubią oraz które pasują do ich sylwetek.

Będę chodzić w luźnych bluzach, kiedy chcę! 🙂 Bo je lubię, bo są wygodne i ciepłe i idealnie pasują do szpilek. Dziewczęce sukienki też do nich pasują.

Ale zdradzę Wam jeszcze pare sekretów. Nowy 2017 Rok niesie ze sobą sporo ciekawostek. Na… dłuższy rzut oka. Jak już wspomniałam, w gazetach wciąż niewiele na ten temat ogłaszają, dlatego moim jedynym źródłem pozostał wierny Internet (z którego czerpałam zarówno wiedzę jak i inspiracje).

 

1. PASKI, PASKI, PASKI

Jeśli w tym roku nie będziesz wiedzieć, co założyć, odpowiedzią prawidłową zawsze będą paski. Cienkie, grubsze (choć stawiałabym na te cienkie). Wszechobecne niczym satyna i brokat na zabawach sylwestrowych. Z czym je łączyć? Z innymi figurami geometrycznymi, z kolorami, z abstrakcją, z szerokimi, luźnymi, tkaninami.

denimjeansobserver.com

unsplash.com

unsplash.com

 

2. CRAZY SNEAKERS

Trendsetterom widocznie znudziły się już 10-15cm szpilki i wymieniają je ze spokojem na trampki. Ale… Nie mogło zabraknąć nonszalancji i odejścia od standardów. Kolorowe, crazy sneakers.

PS Udeptana pięta wciąż pozostaje hitem!

dół: shoesadidasoutlet.com / góra: zara.com

zara.com

 

3. MULE HEELS

Faktycznie, przydeptane pięty w mokasynach wciąż są hitem, ale można wybrać wersję bardziej standardową i po prostu zakładać szpilki odsłaniające pięty.

zara.com

 

4. PROSTA ELEGANCJA oraz BIAŁE KOSZULE

I co ja mam powiedzieć? Uwielbiam elegancję, ale nieklasyczną, a ta właśnie taka trochę będzie. No nic, może uda mi się ją trochę rozbujać dodatkami?

Za to niezmiernie cieszę się na za duże, luźne koszule w formie sukienki. To będzie mój częsty wybór, tak czuję.

www.przylapaninamodzie.pl

 

5. KHAKI

Ten temat jest już tak ograny i znany, że jedyne, co mogę powiedzieć to: „TEN PŁASZCZ”. Błagam, niech ktoś go kupi i mi pożyczy. 🙂

showroom.pl

 

6. ONE SHOULDER

Haha! Ten trend to ja już miałam w małym paluszku rok temu! Bardzo wygodny, nie krępuje ruchów; był dla mnie alternatywą względem bluzek off-shoulders, które odsłaniają oba ramiona. Można przetestować na sobie. 🙂 Polecam serdecznie.

Trendem będzie WSZYSTKO (wszystkie ubrania: bluzki, koszule, bluzki), KTÓRE MAJĄ WYCIĘTE (odkryte) JEDNO RAMIĘ.

fot. Karolina Kowalewska

 

Nie czekajcie na to, aż świat będzie huczał od ubrań na wiosnę. Zacznijcie poszukiwania już dziś. Bądźcie Mądrymi Obserwatorami. Filtrujcie.

TRENDY 2017 by Marysia Czok. Pomocne? Mam nadzieję.

marysiaczok

Cześć, nazywam się Marysia Czok, mam 18 lat i pochodzę z Warszawy. Od sierpnia 2015 roku prowadzę bloga modowo-lifestylowego. Oprócz tego gram na skrzypcach i śpiewam. Mam nadzieję, że do mnie dołączysz!