New York City/ musical na broadway’u

Wielu osobom zdarza się powiedzieć, gdy widza/słysza kogoś zdolnego: „życzę Ci sławy na Broadway’u”. Osoba, która tak mówi, nie wie chyba jednak, czym jest Broadway. Przede wszystkim to kilkukilometrowa ulica, która przechodzi przez różne dzienice Nowego Jorku. Od biedy- do bogactwa. Na samej ul. Broadway występuje wiele osób, np. w podziemiach metra. Tak więc, gdy następnym razem będziecie komuś życzyć występów na Broadway’u- doprecyzujcie swoja wypowiedź. 🙂

Nie ukrywam, ze było to jedno z moich marzeń, aby kiedyś zobaczyć prawdziwy broadway’owy musical. Trafiło na „Chicago”! W Polsce wyjście do teatru kosztuje 100zł, a w Nowym Jorku 100 dolarow. Nie zniechęciło to jednak zbyt wielu, bo sala była zapełniona w 100%.

Nigdy nie widziałam oryginału „Chicago”, za to bardzo uważnie prześledziłam wszystkie ścieżki dźwiękowe na długo przed spektaklem. 🙂 To, co zobaczyłam, jest trudne do opisania! Aby grać w takim musicalu nie trzeba dobrze tańczyć ALBO dobrze śpiewać ALBO dobrze grać !!! Żeby zagrać na Broadway’u trzeba ŚWIETNIE TAŃCZYĆ I ŚWIETNIE ŚPIEWAĆ, I ŚWIETNIE GRAĆ, nie wspominajac już o angielskim!

Polskie Talenty! Mery’s Teens apeluje do Teensów! Tłuc angielski na potęgę, a przede wszystkim uczyć się nieskazitelnego akcentu, jeśli macie marzenia tu kiedyś studiować, a potem zdobyć pracę. Nie trzeba umieć jednej rzeczy. Żeby tu się dostać, trzeba umieć wszystkie te rzeczy, o których wspomniałam. Nikogo nie obchodzi, ze ktoś dobrze spiewa. Trzeba dobrze śpiewać, tańczyć i grać na scenie. Tak więc wokal, taniec i aktorstwo!

To, co można tutaj zobaczyć, to niesamowity poziom. Choreografie niemalże nie do zapamietania- a jednak. Trochę w tym „siedzę” i śpiewanie TAKICH partii przy TAKICH choreografiach jest lekko mowiac, trudne! I nie ma możliwości pół-playbacków, jak to się zdarza robić u nas w Polsce. Tutaj muzyka jest grana na żywo, a w przypadku „Chicago”- orkiestra była na głównej scenie i grała w przedstawieniu! Nikt nie wciska kitu i nie robi widzów w balona.

Przyjeżdżajcie tu kiedyś i… just ENJOY the show! Zdjęcia ze spektaklu znajdziecie na stronie Teatru Ambassador:

Trzymam za Was kciuki i Wy trzymajcie za mnie! Jeśli macie ambicje się tu kiedyś pojawić, w 2016 roku proponuję zakasać rękawy i brać się do pracy!

Przepraszam za „średnia” jakość zdjęć, za to na Instragramie zdecydowanie lepsze jakościowo! https://www.instagram.com/marysiaczok/

marysiaczok

Cześć, nazywam się Marysia Czok, mam 18 lat i pochodzę z Warszawy. Od sierpnia 2015 roku prowadzę bloga modowo-lifestylowego. Oprócz tego gram na skrzypcach i śpiewam. Mam nadzieję, że do mnie dołączysz!