Orły 2016

Taki ptak, na niebie, na godle. Czy coś jeszcze? TAK!

Orły to impreza wręczenia Polskich Nagród Filmowych. Dla mnie to trochę polskie Oscary. W poniedziałek miałam wielką przyjemność pojawić się na gali rozdania tych statuetek i przyjrzeć się jej na żywo. Jesteście ciekawi moich obserwacji?

 

KOLEJNY SUKCES! Polska kinematografia cieszy się coraz większym szacunkiem na rynku europejskim.

Relację mieliście okazję oglądać na moim snapchacie MARYSIACZOK.

Laureatem Nagrody za Osiągnięcia Życia w tym roku był Janusz Gajos, polski aktor, a także pasjonat fotografii. Nagrodę wręczyły mu jego koleżanki „z pracy”. 🙂

Nominowani:

NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA KOBIECA

  • AGATA KULESZA za film „MOJE CÓRKI KROWY”

  • GABRIELA MUSKAŁA za film „MOJE CÓRKI KROWY”

  • MAJA OSTASZEWSKA za film „BODY/CIAŁO”

Wygrana: Maja Ostaszewska

NAJLEPSZA GŁÓWNA ROLA MĘSKA

  • JANUSZ GAJOS za film „BODY/CIAŁO”
  • MACIEJ STUHR za film „EXCENTRYCY, CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY”
  • MARIAN DZIĘDZIEL za film „MOJE CÓRKI KROWY”

Wygrana: Janusz Gajos

NAJLEPSZY FILM

  • „BODY/CIAŁO”, reż. MAŁGORZATA SZUMOWSKA
  • „EXCENTRYCY, CZYLI PO SŁONECZNEJ STRONIE ULICY”, reż. JANUSZ MAJEWSKI
  • „MOJE CÓRKI KROWY”, reż. KINGA DĘBSKA

Wygrana: „Moje córki krowy”.

Miałam przyjemność osobiście pogratulować Kindze Dębskiej jej filmu, a także chwilę z nią porozmawiać. Powiedziałam jej, że mimo swojego młodego wieku bardzo przeżyłam „Moje córki krowy” i film był dla mnie wyjątkowo ważny. Wybierzcie się do kina! Warto!

Oprócz tego:

Wszyscy trzej aktorzy filmu „Body/Ciało” zostali wyróżnieni statuetkami.

Gala odbyła się Teatrze Polskim w Warszawie. Ważnym momentem uroczystości była chwila, gdy wspominaliśmy odeszłych już reżyserów, którzy przyczynili się do wzbogacenia polskiej kinematografii. Apelem uczciliśmy również więzionego na Syberii przez Rosjan ukraińskiego reżysera Ołeha Sencowa.

W sali Teatru pojawiło się wielu znakomitych, wspaniałych aktorów, reżyserów, twórców filmowych, dźwięku, scenografii. Było to dla mnie wyjątkowe przeżycie, aby móc dzielić chwile radości z artystami takiego formatu. Są to osoby, które mają coś do powiedzenia, które potrafią się wypowiedzieć, których nawet kilka słów brzmi niebanalnie.

Kogo można było zobaczyć? To kolejna wyjątkowość! Na tego typu uroczystościach nie pojawiają się tylko gwiazdy serialowe (nie, żebym miała coś do takich), ale również aktorzy niemainstreamowi: Wiktor Zborowski, Magdalena Zawadzka, Małgorzata Potocka, Anna Romantowska, Anna Dymna czy Michał Urbaniak. Znacie ich?

Żeby tylko nie zachwalać, bo błędy zdarzają się wszędzie. Wyjątkowym nietaktem wykazał się prowadzący Michał Sufin, który swoimi nieśmiesznymi żartami i komentarzami wzbudził tylko zażenowanie widzów, a podczas przemówienia uciszyła go sama Małgorzata Szumowska. W teatrze miejsca były nienumerowane, a ponieważ niektóre gwiazdy przychodziły spóźnione, nie miały miejsca, aby usiąść. Jedna z nich pytała nawet moją mamę, czy miejsce obok jest wolne! Tłum ludzi RZUCAŁ się na krzesła, gdy tylko otworzyli drzwi.

Jaki jest mój komentarz odnośnie żartu Macieja Stuhra? Był zabawny i myślę, że aktor nie miał na myśli nikogo obrazić. Uwierzycie bądź nie, ale była to najlepsza zapowiedź tego wieczoru. Główny prezenter nic lepszego nie wymyślił.

A teraz coś o samym stroju. Takie wyjścia są też trochę okazją do pokazu mody. Wybrałam szerokie spodnie (wciąż hit!), prześwitującą koszulę, czarne (lakierowane) szpilki i kurtkę sportową (nieco przypominającą bomber), aby złamać „grzeczność” stylizacji.

Już wkrótce kolejne relacje z Orłów 2016! Tym razem VIDEO!

Dziękuję za zaproszenie! Kto wie… Może kiedyś jakąś nominację też uda mi się zgarnąć? 🙂

marysiaczok

Cześć, nazywam się Marysia Czok, mam 18 lat i pochodzę z Warszawy. Od sierpnia 2015 roku prowadzę bloga modowo-lifestylowego. Oprócz tego gram na skrzypcach i śpiewam. Mam nadzieję, że do mnie dołączysz!