Tam, gdzie selfie łączy się z fotografią- JACEK BONECKI i jego książka.

Selfie nie trzeba nikomu przedstawiać, bo każdy z nas takie zdjęcia z pewnością nie raz wykonał. Proste- zrobione „z ręki” bądź za pomocą selfie-sticka.

Fotografia natomiast to już o wiele bardziej skomplikowana i zagmatwana historia. Nie rządzi się swoimi prawami, bo prostu pewne zasady MA. I tylko ten, kto dobrze zapozna się z tymi regułami, ma szansę na osiągnięcie perfekcji. Pasjonaci poświęcają całe dnie, by uchwycić nawet drobny ruch w naturze. Czasem  jednak nawet duży wysiłek nie przynosi zamierzonych efektów.

Co zrobić należy?

Jacek Bonecki, urodzony w 1969 r., – artysta, fotograf i popularyzator fotografii, reprezentant nurtu hiperrealizmu (kierunek w sztuce polegający na skrajnie realistycznym przedstawianiu rzeczywistości), formalista a także operator filmowy, producent telewizyjny i dziennikarz. Jest artystą wciąż poszukującym, postacią wszechstronną i nieprzewidywalną zarazem.

dsc8053Całkiem niedawno, przy współpracy z LG, napisał książkę, w której tłumaczy, że dobre zdjęcie można zrobić nie tylko profesjonalnym aparatem, ale i smartfonem. Objaśnia znaczenie takich terminów jak: opcja HDR, „korekta ekspozycji” czy dobry chwyt. Ciekawie, do rzeczy i przy akompaniamencie wspaniałych obrazów jego autorstwa. Nie wystarczy mieć tego „czegoś” w oku! Zasady obowiązują nawet amatorów!

Przeczytajcie koniecznie. Uciekam, by móc zanurzyć się w lekturze.

www.bonecki.com

image_gallery

Zdjęcia Jacka Boneckiego, wykonane smartfonem:

ksiazka-800x445

DSC0745zz-fot-Jacek-Bonecki-500x500

 

marysiaczok

Cześć, nazywam się Marysia Czok, mam 18 lat i pochodzę z Warszawy. Od sierpnia 2015 roku prowadzę bloga modowo-lifestylowego. Oprócz tego gram na skrzypcach i śpiewam. Mam nadzieję, że do mnie dołączysz!