Winter Stories HUSH, Warsaw 5-6 grudnia

Jest taki dzień, niezbyt ciepły i grudniowy… I tym razem wcale nie chodzi o Wigilię. 5 i 6 grudnia odbyły się największe Targi Mody w Warszawie na Stadionie Narodowym. Wszystkie ubrania (i nie tylko!) były autorskimi projektami nowych marek modowych, a w sumie było ich prawie 130.

Wśród masy eventów, które miały miejsce mikołajkowego weekendu, odnalazłam coś, coś Teens’ów powinno interesować szczególnie. Dlaczego? Bo to przykład na to, że się DA! Wystarczy trochę talentu, pracowitości i wytrwałości.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale pocieszenie jest tym większe, że właścicielami nowych, dobrze prosperujących firm modowych są młodzi ludzie!! Każdy z nich zaczynał kiedyś od swojego pierwszego projektu. Od tamtej chwili minęło już dużo czasu, ale to, że mogli znaleźć się wśród „wybranych” VII Warszawskich Targów Mody- HUSH, świadczy o ich determinacji i pracowitości.

THE ODDER SIDE, czyli niecodzienne pomysły na codzienne okazje. Wielkość jest prostotą.

 

A przed Wami przegląd największych i najciekawszych trendów sezonu- niektóre pozycje na topie od dłuższego czasu!

1. Z połyskiem i metalicznie– HIT już wielu, wielu sezonów, wciąż bardzo wysoko w notowaniach na polskim rynku.

 

2. Cekiny, brokat– czy komuś trzeba jeszcze o tym przypominać? Najbardziej zauważalne faktury w okresie przedświątecznym. Idealnie sprawdzą się podczas grudniowych i sylwestrowych wyjść.

 

3. Oryginalności nigdy dość! Mocne kolory, nadruki, naszywki, geometryczne wzory. Najważniejsze to przemknąć jak najbardziej zauważonym!!

Czyżby wielki powrót panterki? Ta poniżej nie ma nic wspólnego z tandetą.

 

4. Oversize, czyli pełen luz. I genialny płaszcz Joanny Hawrot. Wcale nie taki prosty!

 

5. Wygoda ponad wszystko, czyli wełniane swetry, poncha, ciepłe futra, koce i wielkie szale. Przypominam, że ubrania pierwotnie spełniały przede wszystkim rolę użytkową 🙂

Coś dla mężczyzn również się pojawiło! Prawda jest jednak taka, że granica między płcią (i w modzie, i w życiu:) coraz bardziej się zaciera.

6. Aksamit- królewski materiał.

 

7. „Narzuty” i oversize w wersji męskiej (też bym założyła;).

Nie obyło by się bez Maćka Sieradzkiego (Sieradzky). Pamiętacie jego projekty z Project Runway?

Nie samymi ubraniami żyje człowiek… HUSH w swej ofercie pokazał również bieliznę- niezwykłą, majestatyczną. Koronkowa robota.

 

Torebki, portfele- klasa sama w sobie na najwyższym poziomie. I z jaką pasją panie i panowie potrafią opowiadać o swojej pracy!

Joanna Kruczek- http://joannakruczek.com

 

Zosię Chylak i jej projekty odszukajcie koniecznie. Wykonuje arcydzieła, a portfele i torebki swoją fakturą przypominają łuski węża.

http://www.chylak.com/pl

 

Wszystkich projektantów, którzy pojawili się na Stadionie Narodowym w Warszawie znajdziecie TUTAJ. Zachęcam Was serdecznie do zainteresowania się młodymi talentami polskiego designu. Wielkie domy mody, takie jak Chanel czy LV,  też przecież od czegoś zaczynały.

Na tych, którzy pragnęli jeszcze trochę nacieszyć się przedświąteczną atmosferą, czekał Warszawski Jarmark Swiateczny.

Wszystkie zdjęcia powyżej zostały wykonane przede mnie.

marysiaczok

Cześć, nazywam się Marysia Czok, mam 18 lat i pochodzę z Warszawy. Od sierpnia 2015 roku prowadzę bloga modowo-lifestylowego. Oprócz tego gram na skrzypcach i śpiewam. Mam nadzieję, że do mnie dołączysz!